Jdi na obsah Jdi na menu
 


Armando Valdes

2. 3. 2011
Armando Valdes/člověk, který zestárl za patnáct minut o pět dní
Místo : Chile
Oběť : Armando Valdes
Pro chilského poddůstojníka to měl být zcela obyčejný den, avšak událost, která se stala 25.dubna 1977 mu od základu změnila život.
 
Vše začalo tím, že Armando a šest dalších vojáků seděli kolem 4:15 ráno u ohně a patrně další dva vojáci drželi stráž o kousek dál. Vojáci si užívali klidu, když spatřili, že za horami se rozsvítilo nějaké světlo. Upřeně se dívali na pohoří, a byli připraveni k telefonátu na základnu, pokud by zpoza hor vyletěla nepřátelská letadla. Zpoza hor skutečně “něco“ vyletělo, ale o typická letadla se nejednalo, přesněji to byly dva oranžově zářící objekty ve tvaru disku. Jakmile disky přeletěly pohoří, začali v údolí pod ním manévrovat. Jeden z objektů zřejmě přistál za kopcem, za který zaletěl a už nevyletěl, šlo pouze vidět, že vrchol kopce je osvícen oranžovou září, jakoby za ním skutečně objekt stále byl. Mezitím co se jeden objekt ztratil z dohledu, ten druhý se přiblížil blíže k vojákům. Valdes okamžitě přikázal vojákům zaujmout bojovou pozici. Objekt měl jasně oranžovou barvu a na jeho spodní straně se nacházely dva intenzivně zářící rudé body. Zatímco vyděšení vojáci čekali na rozkaz Valdese, objekt se znovu přiblížil a nyní byl pár desítek metrů od skupiny. Vojáci nervózně čekali, až Valdes zavelí „Pal“! Ale Armando se zachoval zcela jinak. V momentě posledního přiblížení objektu k vojákům se Valdes rozešel směrem k němu a strachy ztuhlí vojáci jen přihlíželi, jak se Armando dostává až téměř pod něj. V tu chvíli jak Valdes došel přímo pod objekt, z disku vyšlehl světelný paprsek široký asi 1m (vojáci tvrdili, že to vše netrvalo ani vteřinu) a Armando Valdes byl pryč. V momentě zmizení Valdese se objekt prudce otočil a vysokou rychlostí odletěl. Ostatní začali jejich poddůstojníka hledat, ale nikde nebyl. Po patnácti minutách se Valdes znovu objevil, tak jakoby se zhmotnil ve vzduchu. Jakmile se vrátil, tak se vojákům, kteří od něj byli vzdálení pár metrů, snažil něco říci, ale upadl do bezvědomí. Když se jeho přátelé dostali k tělu blíže, tak si museli říct, že to není on. Armandovi během jeho nepřítomnosti narostl takový vous, jakoby se neholil přesně pět dní. Další zajímavé zjištění bylo, že jeho hodinky ukazují správný čas, kdy se Valdes objevil, ale datum bylo posunuto přesně o pět dní napřed.
Jednoduše řečeno, Armando Valdes je člověk, který po únosu do IFO zestárl během 15 minut o pět dní!
Po této události byl převezen do vojenské nemocnice a musel odpřísáhnout, že o tomto děsivém zážitku nikomu neřekne. Avšak slib úplně nedodržel a jednomu bolívijskému učiteli Donu Pedrovi celý svůj příběh vylíčil do diktafonu.
Tento příběh není úplně jedinečný, podobné zážitky mají i Číňané a obyvatelé Jihoafrické republiky.
 
Ondřej Procházka
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ztratil se Armando Valdéz?

(KPUFO.CZ, 13. 7. 2011 9:47)

http://www.kpufo.cz/portal/view.php?cisloclanku=2011062601

běžně známý

(KPUFO.CZ, 12. 5. 2011 9:18)

Podvod s Valdézem patří k obecný výbavě každýho ufologa. (nebo by mělo patřit.) Na to nepotřebuje nikdo žádný zdroje. Když se řekne, že u Roswellu spadlo UFO tak to taky nedokládá nikdo odkazem z Akademie věd.

Re: běžně známý

(Pitrýs, 24. 5. 2011 12:16)

Chodí sem i začátečníci ne? Nebylo by lepší místo blbých poznámek ten zdroj jednoduše hodit?

Re: Re: běžně známý

(KPUFO.CZ, 6. 6. 2011 13:55)

Každý se musí snažit, jinak bude pořád začátečníkem. A odkaz přibude brzo z kpufo.cz/portal.

RE:KPUFO

(Pitrýs, 29. 3. 2011 8:22)

Aha, pak je to ovšem jasné. A k tomu tahání, za fusekli nás tahalo a tahá více lidí. K případu Valdes, abych se mohl vyjádřit zcela zodpovědně, musel bych vyhledávat zdroje, ověřovat, což by zabralo spousty času a ten nemám a ani mne Valdes tak moc nezajímá. Takže opět zůstávám trochu skeptikem.

starý

(KPUFO.CZ, 29. 3. 2011 7:48)

To je už dávno, 2 roky profláklá story. On k těm vojákům nepatřil, přišel jim naproti, navíc v noci, takže mu nikdo fousy nekontroloval. Ale po akci je dokázal přesvědčit. Docela borec. Tahal lidi za nos 30 let a eště na tom vydělával.

RE:KPUFO

(Pitrýs, 27. 3. 2011 8:27)

přiznám se, zabývám se spíše českými záhadami. Takže zde se příliš neorientuji. Autor neuvádí zdroj KPUFO také ne. Ale, jak mohl 7 dnů ukrývat vous, když bylo holení povinné?? Ne že bych vyprávěnce Vadesově věřil, ale jak tedy vousy ukryl?

a ještě

(KPUFO.CZ, 23. 3. 2011 14:44)

Taky to nebyla žádná velká vojenská mise, vojáci neměli žádný zbraně. Dopravovali jen seno a oves pro koně na nějaké odlehlé stanoviště. Světlo, který viděli nad obzorem byla podle všeho Venuše a následně se událo toto. Vše ostatní bylo domyšleno a vymyšleno.

byl to žert

(KPUFO.CZ, 22. 3. 2011 14:47)

Valdéz se v 2009 přiznal, že šlo o vtip, šel se vychcat za zeď a pak skočil ze zdi před vojáky a všechno sehrál. Týden se neholil a protože holení bylo povinné, podařilo se mu přesvědčit vojáky, že mu vousy náhle narostly. Byl to žert, který se mu vymkl z rukou, i když pozdější honoráře za TV vystoupení byly značné. Stal se ale věřícím a tak se přiznal.