Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozorování UFO 20150905

Datum pozorování : 5.9.2015 krátce po 1:00 (v čase 1:04 přelétala křižne dráze objektu družice)
Čas pozorování :
Doba pozorování : 3-4 vteřiny
Lokalita: Tento údaj je pouze pro řádné členy UKZ
Směr pozorování: Z
Směr letu Odkud: JV
Směr letu Kam: SZ
Výška (°): min.: 40°
Výška (°): max.: 45°
Tvar: disk
Zvuky: NE
Počet objektů 1
Barva: Černá (snad tmavší odstíny šedé, ale na tu vzdálenost a ve tmě to klidně mohla být klidně zelená, červená, modrá) Oběkt byl nesvětelný.
Velikost úhlová(°) Snad měsíc čtvrtinové velikosti (grafická příloza)
Pohyb: rovnoměrný přímočarý
Objevil: byl již na obloze
Zmizel: za mrakem
Počasí: Polojasno, bezvětří
Způsob pozorování: pouhým okem
Pocity: Nejspíš zvědavost, snaha rozlišit tvar objektu ("Co to je?")
Celkem (Svědků): 0
Svědci muži(Počet): 0
Svědci ženy(Počet): 0
Svědci děti(Počet): 0
Popis: Procházel jsem po chodníku kolem stavby (na mapce volné prostrenství před místem pozorování, stavební buňky vzdáleny pro představu cca 10 metrů), zvedl hlavu a spatřil pod mrakem letící objekt.

V průběhu cca 3-4 vteřinového pozorování jsem se snažil rozlišit tvar objektu. Objekt byl nečlenitý a s největší pravděpodobností pravidelný. Letadlo tedy mohu vyloučit. Jevil se jako plochý disk.

Nebyl slyšet žádný zvuk, který mohl mít v objektu původce.

Objekt nevydával žádné světlo. Byl pozorovatelný jen díky tomu, že letěl pod osvětleným mrakem. Jinak by splynul s temnou oblohou.

Rychlost letu byla konstantní. Objekt se pohyboval na severovýchod. Vzdálenost od místa pozorování nejsem schopen určit. Nepohyboval se nad hlavou. Bylo snad ještě na úrovni Kunratického lesa.

Když objekt podletěl mrak, ztratil jsem ho. Pod dalším mrakem (viz. fotografie v příloze) jsem ho již neviděl. Nemohu vyloučit, že vystoupal. Nemohu vyloučit, že i pod tímto mrakem letěl. Trochu jsem totiž ztratil pozornost a spíše přemýšlel nad tím, co jsem viděl. Skládal si fakta a vylučoval možnosti. Zkoušel jsem se dívat chvíli do lampy veřejného osvětlení a následně na oblohu, jestli se mi nenaskytne podobný pohled. To mohu také vyloučit.

Čas pozorování jsem určil na 1:01 5.9.2015. V čase 1:04 letěla křižně dráze objektu (na Jihovýchod) družice (jasný světelný bod na obloze, konstantní rychlost, nad mraky).

Součástí grafické přílohy je mapa s vyznačeným místem pozorování, možným místem a dráhou pozorovaného objektu. Dráhou pozorované družice. Součástí přílohy je pak především fotografie mraku, pod kterým byl objekt pozorován s naznačením velikosti objektu a dráhy letu.

--------------------------------

Datum:    Událost:    Poznámka:


05.09.2015    Případ ohlášen    Vloženo z WEBOVÉHO formuláře.


05.09.2015    žádost od svědka    Dobrý den,


můžete mi přeposlat ten vyplněný formulář zpět, prosím?


05.09.2015    doplnění od svědka    Jen ještě aby nedošlo k omylu. Na té fotce samozřejmě není ten objekt. Ten jsem ho tam pro ilustraci dokreslil v místě dráhy letu a ve velikosti, jak jsem ho viděl.


07.09.2015    doplnění od svědka    Ještě postřeh k podobě. Pořád mi to vrtá hlavou. Jevilo se to jasně hmotně. Kus techniky. Jako ve filmu. Jako když vidím projíždět auto. Nic neurčitého, jak je vidět na leckterých fotografiích. Muselo to letět poměrně nízko. Nejevilo se to kovově hladce. Byly na tom zřetelně vidět nějaké prvky. Věrně to bohužel ale nejsem schopný po tak krátkém pozorování nakreslit. Stále musím přemýšlet nad tím, co to mohlo být. Letadla jako F117 létají výrazně výš a navíc ne nehlučně. Na velký profesionální dron se to jevilo příliš masivně a proč by s ním kdokoli lítal v jednu v noci. Zvláštní zážitek a příliš krátký.


09.09.2015    odpověď svědkovi    OK. Díky za doplnění.

S pozdravem
Vladimír Šiška
www.projektzare.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář