Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baian-Kara-Ula

10. 10. 2009

ObrazekČínské mystérium kamenných disků

Baian-Kara-Ula

 

 

Zatímco se v Německu Adolf Hitler stává vrchním velitelem ozbrojených sil a pozvolna se také schyluje k podpisu Mnichovské dohody, na druhém konci světa se v odlehlé čínské oblasti odvíjí příběh, jenž se postará o značný chaos v konvenčních vědeckých kruzích a zároveň v nemalé míře podpoří myšlenku o příchodu dávných návštěvníků z hvězd. Jak ale později uvidíme, nikdo z odborného ani politického spektra o podobnou senzaci nestojí.

 

Nejvíce vzrušující mystérium dvacátého století začíná na přelomu let 1937 – 1938, kdy se do horské oblasti Baian-Kara-Ula vydává se skupinou svých kolegů čínský archeolog Ti Pu-Tej. Toto území sousedí s provinciemi Čching-chaj a S´-čchuan a lokalizovat jej můžeme mezi 96. a 99. stupněm východní délky a 33. stupněm severní šířky. Pohoří zde vystupují do výšky až pěti tisíc metrů a četné archeologické nálezy dokazují, že již v době před 20 000 lety zde bylo hojné lidské osídlení.

 

Již první nálezy expedice jsou velmi překvapivé. V jedné ze skalních jeskyní objevují vědci několik řadových hrobů, v nichž jsou pochovány kostry podivných humanoidních bytostí. Jejich výška nepřesahuje 1, 30 metru a vzhledem k velmi jemné stavbě těla, působí jejich značně předimenzované lebky vskutku bizarně. Přítomný archeolog s jistotou potvrzuje, že těla nepatří ani Tibeťanům, ani Číňanům. Antropologové později přiřazují nálezy Dropům a Khamům, jejichž tělesné znaky se shodují s nalezenými ostatky. Stáří neobvyklých koster je zjištěno na 12 000 let. Největší archeologickou senzací je však nález 716 kamenných disků, jež byly rovněž uloženy v objevených hrobech. Tyto disky jsou zhruba dva centimetry silné, v průměru mají přibližně 30 centimetrů a v jejich středu zeje centimetrový kruhový otvor. Zajímavostí jsou především drážky vinoucí se formou dvojité spirály od středového otvoru k vnějším okrajům. Mezi těmito drážkami byly po detailnějším prozkoumání, objeveny zcela neznámé znaky, jejichž význam se více než dvacet let pokoušeli odhalit ti nejlepší čínští lingvisté a badatelé. Úsilí všech zúčastněných bylo však marné. Teprve roku 1962 se profesoru Tsum Um Nuiovi z Archeologické akademie v Pekingu, daří dešifrovat některé z pasáží zaznamenaných tajemnými hieroglyfy. Rozluštěný příběh je ale natolik fantastický až úděsný, že Archeologická akademie zpočátku zcela odmítla jakoukoliv publikace této práce. Drážkovými znaky je zachyceno vyprávění o flotile mimozemských kosmických lodí, která se před 12 000 lety dostala do kontaktu s naší planetou. Většina lodí však byla v důsledku obtížného přistání v nehostinné krajině nevratně poškozena. Jejich příslušníci byli nuceni se asimilovat zcela neznámému prostředí a čelit častým útokům domorodých kmenů. V jedné z pasáží je doslova uvedeno: „Dropové přišli na svých létajících strojích z oblaků. Po deset východů slunce se muži, ženy a děti Khamů ukrývali v jeskyních. Pak pochopili znamení a viděli, že Dropové tentokrát přišli v míru.“

 

Několik disků se později dostalo do rukou výzkumníků v Moskvě, kde po analýze našli větší množství kobaltu a při zkoumání osciloskopem detekovali větší vibrace, které údajně svědčí o předchozím vystavení disků silnému elektrickému výboji.

 

Etablovaná vědecká oblast byla s touto zprávou oficiálně seznámena v roce 1965, kdy byl v Japonsku zveřejněn prozatímní výzkum. Zde jej vědci prohlásili za cílenou provokaci a nejinak tomu bylo také v Sovětském svazu a na Západě, kde byly výsledky práce profesora Tsum Um Nuie rezolutně smeteny ze stolu a dodnes zůstávají zcela ignorovány. Samotný vědec byl označen za fantastu a pomatence. Zemřel v Japonsku, ještě v témže roce, kdy došlo k uveřejnění výsledků jeho dlouholetého úsilí.

 

Bohužel, následující válka s Japonskem, občanská válka i procesy „kulturní revoluce“ způsobily, že kompletní výzkumná práce profesora Tsum Um Nuie na dlouhý čas zcela zmizela. V roce 1974 však rakouský badatel Ernst Wegerer, šťastnou náhodou, nalezl v muzeu Banpo ve městě Sian, dva z kamenných kotoučů objevených při výpravě dr. Ti Pu-Teje. Ačkoliv se mu na dotaz o původu a významu těchto artefaktů nedostalo řádné odpovědi, s povolením tehdejší ředitelky muzea, mohl oba disky alespoň vyfotografovat.

 

Posledním, kdo se vydal po stopě těchto tajemných nálezů, byla dvojice německých badatelů a spisovatelů, Hartwig Hausdorf a Peter Krassa. Ti ale při návštěvě muzea v Sianu v roce 1994 už žádné disky neobjevili a nezdarem skončilo také jejich další pátrání, kam tyto disky zmizely.

 

Byl to příběh, který se mohl stát senzací. Mohl změnit obraz minulosti a zároveň dát nový rozměr budoucnosti. Mnoho lidí zasvětilo své životy hledání ztracených odkazů našich předků, i přesto však nadále zůstává příběh z Baian-Kara-Ula pohřben pod tíhou lidské pýchy a ignorace.

 

 

 

 

 

 

Michaela Volná

(e-mail: Volna.Michaela@seznam.cz)

 

 Použitá literatura:

  1. Hartwig Hausdorf – Století nevysvětlitelných záhad (NS Svoboda, 2001)

  2. Walter- Jörg Langbein – Syndrom sfingy (NS Svoboda, 2008)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:KOMENTÁŘ

(Pitrýs, 16. 2. 2010 9:46)

Zkuste kontaktovat autorku článku. Já jsem zkoušel hledat nějakou informaci, ale nenalezl jsem. Ani ve zdrojové literatuře o tom není zmínky.
Takže pochybuji o pravdivosti této informace, že by bylo údajné písmo rozluštěno. Ale také netvrdím, že to není pravda.

RE:ALBERT

(Pitrýs, 16. 2. 2010 9:39)

Odkud čerpáte tu informaci o tom, že pan ZAjcev nechal tento obraz někým namalovat?? Mohl, by jste, prosím, citovat zdroj?? Děkuji.

komentář

(nadapostřeh, 10. 2. 2010 16:43)

moc by mě zajímalo, podle jakého kédu bylopísmo rozluštěno.vypadá to velmi , velmi nepravděpodobně a fantastticky. já osobně bych tomu nemohla uvěřit ani při nejlepší vuli

Jak se vyrábí záhady?

(Albert, 24. 11. 2009 19:27)

Tak např. skalní kresba z Fergany:

http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory/fergana-jaskynna-malba-rekonstrukcia.jpg

V. Zajcev při psaní svého článku do Sputniku v roce 1965 si nechal jako ilustraci namalovat od nějakého ruského malíře kosmonauta s diskem. Tento obraz byl pak léta označován jako skalní kresba z Fergany a sloužil ufologům jako důkaz.

Obrázek byl uveden i ve filmu, natočeném podle knihy E. von Danikena „Vzpomínky na budoucnost“.

Zorana

(Pitrýs, 24. 11. 2009 17:32)

V žádném článku nemohou být všechny informce.

Pro Albert

(Pitrýs, 24. 11. 2009 17:30)

Pravda se musí hledat, sama nepřijde.

Re: Baian-Kara-Ula

(Zorana, 23. 11. 2009 14:23)

Ani tady jí moc nebude ... !

http://www.cez-okno.net/clanok/staroveke-cd

Baian-Kara-Ula

(Albert, 23. 11. 2009 10:25)

Ale co je pravda ... ???

PŘEKOPÍROVANÉ KOMENTÁŘE

(Pitrýs, 10. 10. 2009 14:18)

Vzhledem k přemístění stránek jsem byl nucen překopírovat komentáře. Upozorňuji, že jsem v žádném nic neměnil.

RE:Boxter

((Pitrýs, 05. 08. 2009 17:18), 10. 10. 2009 14:16)

To je jasné. Sloužily jako DVD:-)).

zajimave

((Boxter, 29. 07. 2009 06:50), 10. 10. 2009 14:15)

Velmi zajimavy clanek.Proc byly ale tyto informace zapsany na disky? A pokud to byl davny zvyk jak co nejdele prechovat informace k cemu pak slouzily ty diry uprostred? Pripominaji gramofonove desky.