Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bizarní setkání Haralda Westendorfa

10. 10. 2009

Bizarní setkání Haralda Westendorfa

Obrazek

 

Brazílie, 5. listopadu 1996, 10:00 dopoledne. Čtyřicetiletý brazilský obchodník Haraldo Westendorf právě startuje se svým jednomotorovým letadlem typu Embraer EMB-712. Ve vzduchu je zatím jen necelou čtvrthodinku, když ve výšce 1 600 metrů, zhruba 8 kilometrů jihovýchodně od města Pelota, spatřuje před sebou gigantický letící objekt. Haraldo okamžitě nahlašuje pozorování kontaktní věži. Pozemní kontrola v zápětí pozorování potvrzuje a žádá muže o další podrobnosti. Haraldo se pokouší k tělesu přiblížit na co nejmenší vzdálenost. Náhle se ocitá v blízkosti objektu, které nemůže být pozemského původu. S ničím takovým se zkušený pilot za dvacet let létaní v USA a Francii ještě nesetkal. Těleso je vysoké asi 70metrů a široké okolo 100 metrů a svým tvarem připomíná hnědě zbarvený kužel. Povrch tělesa je rozdělen asi na deset rovných částí, z nichž každá má tři velké výřezy připomínající trojúhelníkovitá okénka. V porovnání s tímto objektem připomínalo Haraldovo letadlo s šesti metrovým rozpětím křídel, miniaturní hračku.

 

Pilot stále manévruje v blízkosti objektu. Během třetího obletu Westendorf pozoruje, jak kulatá horní plocha tělese najednou mizí a objevuje se v ní otvor. Z něj vylétává klasický létající talíř. Ten se chvíli vznáší nad mateřskou lodí a v zápětí obrovskou rychlostí mizí. Průměr talíře se pohyboval okolo 10 metrů a Haraldo odhadl jeho rychlost na desetinásobek rychlosti zvuku.

 

Jelikož zatím gigantický objekt miniaturní letoun neregistruje, Westendorf se pokouší vystoupat nad mateřskou loď. Ta ale ve stejném okamžiku začne rychle rotovat a z jejího vrcholu prudce vystřelují červené paprsky. Během chvíle mizí v silné vrstvě oblaků, pod nimiž se nachází Haraldovo letadlo.

 

Muž po neuvěřitelném zážitku bezpečně přistává na letišti v Pelotasu, kde ho netrpělivě očekávají redaktoři a jeho tři přátelé, kteří slyšeli jeho relaci s letištěm a vše oznámili.

                                                                                                                    Obrazek

Tento případ se do dějin UFO fenoménu zapsal, jako setkání s jedním z největších nepozemských těles. Důvěryhodnost celého případu zvyšuje fakt, že neznámý objekt pozorovali rovněž tři profesionální dispečeři. Zcela jistě můžeme vyloučit také záměnu s pozemským letounem, ačkoliv jak později Westenford uvedl, nezaznamenal žádné elektromagnetické či fyziologické efekty. Dodnes však zůstává Haraldovo pozorování neobjasněno.

 

 

 

 

Michaela Volná

(Volna.Michaela@sseznam.cz)

(Obrázek umístěný v dolní části textu je pouze ilustrační)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PŘEKOPÍROVANÉ KOMENTÁŘE

(Pitrýs, 10. 10. 2009 14:11)

Vzhledem k přemístění stránek jsem byl nucen překopírovat komentáře. Upozorňuji, že jsem v žádném nic neměnil.

RE:UFO

((PItrýs, 30. 07. 2009 17:16), 10. 10. 2009 14:10)

Možná to přehnané je, ale možné. Já tomu tak napůl věřím a myslím, že to pozemské nebylo.

Ufo

((Boxter, 29. 07. 2009 06:44), 10. 10. 2009 14:09)

Trosku se mi zda tento pribeh prehnany. Ale i kdyby nebyl, neverim ze to byla mimozemska lod. Jiste vite ze americka vlada vlastni uz odjakziva tajne projekty a experimenty s technologii a take se touto technologii snazi zmanipulovat lidi, coz se jim velice dobre dari. Co si tedy myslim ja je, ze pokud slo o pravdivy pribeh, byla to "lidska" technologie pochopitelne se lisici od lidem zname. Na mimozemsky zivot samozrejme verim, ale vse by probihalo malinko jinak...