Jdi na obsah Jdi na menu
 


CC u Zlína

20. 7. 2011

 19. 7. 2011 dopoledne jsem obdržel info, že by blízko Zlína v jisté lokalitě mohl být obrazec v obilí. Odpoledne kolem 16:30 se tato zvěst potvrdila a já jsem tedy neváhal, upozornil kolegy z UFO klubu Zlín a ihned vyrazil na obhlídku. Moc jsem tomu nevěřil, zpráva nebyla nijak potvrzena. Po příchodu na místo se však moje informace potvrdila a spatřili jsme tři velké kruhy, které jsem pracovně nazval „Velký Mickey“ a tři malé kruhy, pracovně nazvané „Malý Mickey“. Proč tento název? Protože jejich tvar v obryse připomíná hlavu postavičky Walta Disneyho, Mickeyho Mouse.

Velký obrazec byl svědky zaznamenán již v pondělí, ale je možné, že tam byl ještě dříve. Ale nyní POZOR. Dva na sobě nezávislí svědkové jednoznačně potvrdili, že „Malý Micky“ tam v pondělí NEBYL a mohou to doložit fotografiemi, o které jsem je požádal, a oni tyto přislíbili.

První dojem zdálky na mně působil jednoznačně. Spodní kruh ten největší, mně nepřipadal jako přesný kruh, ale jakoby mírně protažený. Byl to jen dojem nebo optický klam? Menší obrazec mně také nepřipadl jako přesné geometrické kruhy, jak bývá ve většině případů.

Obrazec jsem proměřil, bohužel ne zcela přesně, neb jsem neměl sebou pásmo (viz nákres).  Společně jsme odebrali vzorky, jedny přímo v kruzích a další mimo kruh a to ve vzdálenosti cca 20 a 30 metrů různými směry. Vzorky odešleme v nejbližším možném termínu k rozboru.

V kruzích samotných pak bylo obilí silně pošlapáno, zcela jistě ne jen náhodnými návštěvníky, i když tito tam již napáchali spousty škod. Na jednom místě jsme objevili ovšem i obilí ohnuté v kolínkách. Ovšem tyto jsem nalezl i mimo obrazec. Uprostřed kruhů nebyly klasické dolíky, ale vím zcela jistě, že CM již dávno přišli na to, jak udělat kruh tak, aby po nich důlek nezůstal. Naopak uprostřed kruhů bylo obilí vztyčeno asi do čtvrtiny výšky a pak zlomeno. Tedy opět neohnuto v kolínkách, ale prostě zlomeno.  Uvnitř pravého ucha „Velkého Mickeyho“ jsem nalezl trus divoké zvěře. Dle mých znalostí šlo o trus jelení. Netuším, zda se v této lokalitě vyskytují, fakt je pouze to, že tento trus byl zjevně na polehlém obilí. Jednoznačně tedy plyne, že tam nebyl před tím, než obrazec vznikl. Ovšem, mohl tam být také úmyslně pohozen, ačkoli nevidím důvod k tomu, proč by tak někdo činil. Zda obrazec dodržoval nějakou linii světových stran je dosti těžko soudit, protože zde není jasné kde má začátek či konec a kde levou či pravou stranu. Ale pokud bych chtěl být přesný a brát velký kruh jako spodní, tak v tom případě byla dodržena přibližná linie sever – jih. Tedy vrchol obrazce směrem k severu.  Fenečka JRT přivezená na místo nevykazovala žádné abnormality v chování, blbnula, ale to dělá stále, když má radost.

Nakonec jsme ještě prověřili signál mobilu /mám zkušenost z jiného kruhu, kde signál šel jen jedním směrem/ . Zde nebyla v signále žádná anomálie.

Obrazec byl v pšenici, ale já nejsem natolik zběhlý v její taxonomii, abych přesně specifikoval, zda šlo o diploidní, tetraploidní či jinou J.

Závěr: Zatím nelze uzavřít pro nedostatek informací. Můj laický názor je ten, že jde jednoznačně o padělek.

Tento článek je jen stručnou zprávou, bude neustále doplňován o nové informace, fotografie, výsledky rozborů a analýz atd. atd. Takže, fotografie doplním ještě během dnešního dne, nákres bude pracnější, doplním snad přes víkend /absolutní nedostatek času/. Doplním další věci, co mně lidi pošlou, budu kruh občas navštěvovat a fotit, takže přibudou další fotky a informace. Samozřejmě čekám ještě ohlasy svědků. Taktéž zde budu dávat linky na zlínské weby, které se o kruhu zmíní, pokud ovšem jaké budou. Míním kontaktovat také blízký objekt, kde je umístěna webová kamera, zda by nebyli ochotni půjčit záznamy.

Proto prosím všechny čtenáře, aby sem dávali také informace, nemohu být všude a vědět vše. Předem děkuji.

Děkuji také Kristýnce, člence klubu za pomoc a odvoz zpět.

Kolegyni Vanelině se druhý den udělalo velmi nevolno, teploty, zvracení atd. Kdosi jí tam poradil, že si má ze středu kruhu nabrat energii a ona tak dělala. Tím ovšem nechci říci, že to má jakoukoli souvislost.

Vážení čtenáři se zcela jistě nebudou zlobit, když polohu obrazce nebudu přesně specifikovat. Postačí jen, že je to v okolí Zlína. Zlínští vědí kde je, turisté se mohou třeba zeptat.  Nakonec myslím, že ostatní zcela jistě přesnou lokalitu prozradí. Samozřejmě ji zde uvedu i já, ale řekněme, že až tak za týden. Snad i ostatní badatelé a kolegové v oboru budou tak mít dostatek času provést svá měření a výzkumy. I když už v současné době je kruh značně poničen.

Doufám tedy, že další info se budou jen hrnout a budu zde mít co připisovat.

 

Petr Pika Za UFO klub Zlín                                                          Zlín 20. 7. 2011 6,40hod.

 

Náhledy fotografií ze složky CC u Zlína

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

?

(carlosa, 13. 6. 2012 10:51)

Mě by jen zajímalo, jestli je to záměr, že na těch fotkách je vidět úplné h***o... To, podle čeho by se dalo posoudit, zda je tento agrosymbol pravý, na fotografiích vidět není. Zlámané stébla, absence elektromagnetických jevů, to vše nasvědčuje padělku.

Re: ?

(Pitrýs, 13. 6. 2012 13:38)

Pokud vám ani tyto detailní záběry nestačí, máte smůlu.

Ufoklub zlín

(Ano, 19. 8. 2011 6:00)

Ano Ufloklub zlín, totální kokoti co si myslí, že něco vědí. No lidi jsou prostě hovada...

Re: Ufoklub zlín

(Pitrýs, 7. 10. 2011 21:43)

No, každý nemůže být tak moudrý a ušlechtilý jako Vy.

Re: Ufoklub zlín

(Pitrýs, 17. 10. 2011 8:36)

Tento komentář byl odeslán z IP: 67.175.225.192. Pokud se někomu chce pátrat kdo je tak ubohý, že píše takto anonymně, může. Trestní udání nezvažuji, takový poločlověk co to sem napsal mně nezajímá. Takovým ani IP neblokuji. Může nadávat dál, pokud jej to ukojí.

ahoj

(zoodiac , 20. 7. 2011 15:40)

podla popisu ide skutocne o podvrh ,
mozem sa spytat ci mate nejaku dokumentaciu o 'pravych' kruhoch ci obrazcoch tu v Cesko/Slovensku?
dik,
Brano

Re: ahoj

(Pitrýs, 21. 7. 2011 8:03)

Zdravím, přesně takovou dokumentaci nevlastním. I já bych rád poznal někoho, kdo takovou věc má.

Tvar

(Vanelina, 20. 7. 2011 9:46)

Pitrýs opomněl podotknout, že menší obrazec je skoro totožný s větším.