Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 5. 2009

Agrosymboly, piktogramy, obecně řečeno kruhy v obilí jsou rozsáhlé obrazce, které se nejčastěji vyskytují na jižních svazích kopců nezávisle na nadmořské výšce, na spojnicích mezi kostely a kaplemi i historických místech. Lidé se setkávali s kruhy v obilí již minimálně od 17. století. Objevují se nejen v obilí ale i na ledu, sněhu, asfaltu nebo v trávě. Další vznikající navazují na ty předchozí.

Věda, která se zabývá ,,kruhy v obilí" se nazývá cerealogie. Změna biologické struktury rostliny je hlavním důkazem, že se jedná o agrosymbol a ne o podvod.Stébla jsou ohnuta do vodorovné polohy, ale nejsou zlámána.

Velikost kruhů je odlišná; největší má průměř okolo 800m. Obrazce jsou vytvořeny s velkou přesností geometrických tvarů a jsou velmi rozsáhlé. V poslední době se však objevují snímky velmi komplikovaných obrazců, kde jsou kombinovány kruhy se čtverci, obdélníky trojúhelníky a mezikružími.

Jsou pozorovány změny v buněčné stěně a semen rostlin. Teplem se kapaliny v buňkách vypařují a tím protrhají buněčnou stěnu.

Agrosymboly působí změny v půdě, která je extrémně vyschlá. Místa jsou změněna na trvalo, i s odstupem času lze bezpečně určit místa, kde se agrosymboly vyskytovaly a to např. barvou či prorůstáním plevele. Způsobuje jakousi magnetickou anomálii, která však během několika dnů vyprchá. Lze to zjistit pomocí velmi citlivých přístrojů, kde magnetické siločáry obtékají agrosymbol.Stébla jsou nejen vodorovně ohnutá, ale i spletená. Lidská ruka by tohle v životě nedokázala a pokud ano, tak ne za jeden jediný den.

Přesně uprostřed kruhu je vždy důlek, ve kterém byla zaznamenána zvýšená radioaktivita a půda je vysušená.  Mimo to se předpokládá negativní vliv na živočichy. Ukázalo se, že psi a ptáci se agrosymbolům raději obloukem vyhýbají. Proč, to zůstává záhadou.Vypráví se o světelných objektech, které agrosymboly vytvářejí, zatím však nebylo pořízeno mnoho věrohodných záznamů. Krom toho bývá podle různých svědectví vznik doprovázen podivnými zvuky, jako pískání, šumění či hromové dunění. Zatím však nebyla prokázaná souvislost těchto zvuků se vznikem agrosymbolů.

 

Kristina Turovská

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář