Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozorování UFO 20151012

15. 10. 2015

Datum pozorování : 12. 10. 2015
Čas pozorování : cca 12.15 (+-10 min.)
Doba pozorování : cca 10 sekund
Lokalita:
Tento údaj je pouze pro řádné členy UKZ

Směr pozorování: SV
Směr letu Odkud: JJZ
Směr letu Kam: SSV
Výška (°): min.: cca 15°
Výška (°): max.:
Tvar:
Zvuky: NE
Počet objektů
Barva:
Velikost úhlová(°)
Pohyb:
Objevil: byl již na obloze
Zmizel: ukončením pozorování
Počasí: jasno
Způsob pozorování: pouhým okem
Pocity: zprvu zvědavost vystřídaná lhostejností následovaná rozrušením při uvědomování si souvislostí
Celkem (Svědků): 1
Svědci muži(Počet): 1
Svědci ženy(Počet):
Svědci děti(Počet):
Popis: Dobrý den,
nevím, nakolik moje pozorování patří do Vašeho projektu, nicméně nevím, kam jinam se obrátit, proto píši Vám.
To, co jsem viděl, není UFO. Vím, co jsem viděl, a sice letadlo. Pozorování však bylo velice zvláštní a pro mne nevysvětlitelné.
Při chůzi ulicí jsem náhodou vzhlédl nahoru před sebe a mezerou mezi domy v ulici za křižovatkou jsem zahlédl, vzhledem k mé pozici v centru 
Tento údaj je pouze pro řádné členy UKZ, neobvykle nízko letící letadlo, řekl bych menší dopravní letadlo, nicméně mohl to být i jiný typ, nevyznám se v letectví. Přibližně 10 sekund jsem jej pozoroval, nicméně pak jsem mu přestal věnovat pozornost. Během následujících chvil se mi však událost rozležela v hlavě a došlo mi, že to, co jsem viděl, nebylo normální, a to z těchto důvodů:
1. Letadlo letělo skutečně nízko (odhadem ne výše než 1500 m, spíše pod 1000 m). To by samo o sobě ještě nebylo úplně neobvyklé, občas se to i nad centrem
Tento údaj je pouze pro řádné členy UKZ zažít dá.
2. Nevšiml sem si žádných světel na letadle a celkově působilo "šedivým" bezbarvým dojmem.
3. Letělo pomalu, vzledem k jeho malé výšce a blízkosti a tudíž logicky očekávatelné veliké zdánlivé rychlosti velice, nepřirozeně pomalu.
4. Neslyšel jsem žádný zvuk letadla, vůbec žádný.
Na základě výše uvedených nesrovnalostí jsem chtěl ze zvědavosti letadlo identifikovat pomocí on-line aplikace Flightradar24. Jak jsem zjistil, nad místy, kde se mnou pozorované letadlo nacházelo, proletěla v inkriminované době 2 letadla.
První z nich, let OK790 z Prahy do Budapešti se nacházel ve výšce cca 2 000 m, což je sice více, než můj odhad, ale ten mohl být chybný. Letadlo však letělo směrem na JV, zatímco mnou pozorovaný stoj letěl na SSV. To je značný rozdíl a směrem letu jsem si zcela jistý.
Druhé letadlo, let LH2564 z Mnichova do Petrohradu, sice letělo na SSV, ale nacházelo se v letové hladině cca 9500 m, což je také zcela v rozporu s mým pozorováním.
Sám proto nenacházím logické vysvětlení pro to, co jsem viděl. Doufám, že nejsem sám, kdo jev pozoroval a že se Vám ozve ještě někdo jiný a záhadu se podaří rozklíčovat. Nabízí se sice vysvětlení typu časoprostorové smyčky vyjevující mi třeba bombardér z Druhé světové války (podobná pozorování jsou známa z Velké Británie a zůstávají nevysvětlena), ale rád bych se držel zatím při zemi.
Ještě podotýkám, že netrpím a nikdy jsem netrpěl žádnou duševní nemocí, ani halucinacemi.
Omlouvám se za poněkud delší text a děkuji za Váš čas.
Věk (datum narození): 21 let
Profese: student

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář