Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 3. 2011
Dotazník UFO klubu Zlín o pozorování neznámého létajícího objektu /UFO/.
Vážený pozorovateli, prosím tímto o vyplnění stručného dotazníku. Pokud jste pozoroval/a/ objekt i se svědky, bylo by výborné, kdyby i oni tento dotazník vyplnili, ale každý zvlášť. Je to proto, že každý člověk může pozorovanou věc vidět jinak.
Za Váš čas Vám budeme všichni velmi vděčni. Dotazník odešlete zpět na mail vedoucího klubu pika@ufo.cz, nebo poštou na adresu Petr Pika Mostní 975 Zlín. V případě jakýchkoli nejasností mne kontaktujte na Vodafone:775 043 857
T-Mobile:604 782 268, E-mail:pika@ufo.cz, QIP:282 033 624, Skype:pitrys50.
Pokud o nás chcete vědět více, pak se podívejte na naše stránky www.ufoklubzlin.estranky.cz.
------------------------------------------------------------------------------------
·                    Datum a čas pozorování:: 12.3.2011 mezi 2:20 – 2:40 ráno
 
 
·                    Místo pozorování/Město a pak přesná lokalizace/: Zlín, GPS souřadnice : 49°13'53.521"N, 17°39'58.032"E – na této souřadnici jsem stál
 
 
·                    Tvar a počet předmětů: tvar trojúhelník a 7 létajících předmětů
 
 
·                    Barva/y/ předmětu/ů/: červené světla každý objekt měl 6 červených světel
 
 
·                    Úhel pozorování /nad hlavou 90° v rovině očí 0°/: cca 60°
 
 
·                    Velikost předmětu /srovnejte např. s měsícem nebo dlaní/: přirovnání ? představte si že si vezmete 7x 20korunu a do výšky rukou kam dosáhnete by jste je zavěsili.
 
 
·                    Směr letu předmětu dle světových stran /odkud a kam/: z jihu na sever
·                    Zhruba z Loc: 49°13'57.671"N, 17°39'54.348"E letěli do loc: 49°14'5.321"N, 17°39'56.195"E
 
 
·                    Způsob objevení předmětu: Kamarád mě upozornil na létající předměty nad našimi hlavami
 
 
·                    Způsob zmizení předmětu: Objekty zaletěli za kopec
 
 
·                    Způsob pozorování /dalekohled, pouhým okem, kamera atp./: pouhým okem
 
 
·                    Výška letu předmětu /odhadem/: 200-300 metrů nad námi (letadla létají rozhodně víš a todle nebylo tak vysoko)
 
 
·                    Délka letu/pozorování/: objekty jsem viděl 5-8 sekund než zaletěli za kopec (a cca 4-5 sekund před samotným pozorováním jsem již slyšel tikavý zvuk)
 
 
·                    Způsob pohybu předmětu: 5 objektů letěli celkem normálně ale poslední 2 které se drželi vzadu tak divně poskakovali
 
 
·                    Zvuky předmětu: přišlo mi to jako tikání které jako by pulzovalo. Hodně se to podobalo jakokdyby elektřině.
 
 
·                    Počasí v době pozorování: Klidná černá noc
 
 
·                    Vaše pocity při pozorování: Běhala mi husí kůže po těle celou dobu co jsem slyšel divné zvuky než odletěli pak to přestalo
 
 
·                    Jiné doprovodné jevy:
 
 
·                    Počet svědků, /ženy a děti do 15 let zvlášť/: + 1 další svědek kamarád který se semnou vracel a viděl to samé co já
 
 
·                    Popište, prosím, přesně, jak k celé události došlo. Pokud zvládnete, připojte náčrtek pro lepší představu.
 
Když jsme se vraceli z města na jížní svahy zhruba okolo 2:30 ráno. Tak za fotbalovým stadionem poblíž jednoho ze sloupů s rozvodnou krabicí elektřiny jsem začal slyšet takové divné tikání jako by to pulzovalo v přesných sekundových intervalech. Prvně jsem si myslel že to je závada na této rozvodné krabici která byla umístěna na sloupu. Ale když jsem byl u sloupu 2-3 metry tak tento zvuk nevycházel z této krabice a v tuto chvíli mě oslovil kamarád a říká hele tam letí 5 kachen. Začal jsem se dívat nad sebe a přímo nademnou jsem viděl 7 stejných předmětů, byli to jakoby trojúhelníky které mají v každém vrcholu po 2 červených světlech a letěli ve formaci vedle sebe v rozestupech viz obrázek. Na tyto objekty jsem se díval 5-8 sekund než zaletěli za kopec. Hlavně mi přišlo divné jak poslední 2 objekty tak divně poskakovali snažili se držet ve formaci ale tyto poslední 2 se pohybovali divně takovým skákavým pohybem. A hned jak byli za kopcem tak divné tikání přestalo. (už v prvních chvílich jak jsem uslyšel zvuk jsem měl divný pocit a husí kůži s běháním mrazu po zádech)
 
Když jsem pak odpoledne kamarádovy volal a říkám prosímtě co jsi to včera viděl tak říká no dívej bylo to divné jako kdyby nad náma letělo 6 kachen ale spíš to vypadalo jako stíhačka. A já říkám no tam byli vždy takové 2 červené světla a bylo to jakokdyby trojúhelník a on že jo přesně todle jsem viděl.
 
A ještě ten den (sobota) ale v 22:50 jsem na Loc: 49°13'56.18"N, 17°39'44.599"E těchto souřadnicích (což není moc daleko od prvního místa) slyšel asi 6-10 sekund úplně ten stejný tikavý zvuk. Bylo to úplně to stejné a létalo to někde nad námi. Ale žádné světla jsem již neviděl. Jen slyšel. A kamarád který šel semnou slyšel to samé a já říkám to je jak včera

  Nákres ke stažení http://www.ulozto.cz/8268314/uu-jpg

Možná měli trošku větší rozestup ale né o moc a todle je přesně to co jsem viděl je to jakokdyby jste vzali 20korunu a natáhli ruku a zavěsili do prostoru

POZOR!! K případu jsem dodal ilustrační fotografie z místa pozorování doplněné o nákres přímo svědkem. Tyto fota jsou zde na tomto webu ve složce Fota k novým případům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vizionářka Emmerichová a mimozemšťané?

(Antiufolog, 20. 6. 2011 7:52)

Pochybuji o hmotné podstatě všech těch jevů UFO, které porušují zákony aerodynamiky a ostatní fyzikální zákony. Ostatně projevy kontaktérů jen potvrzují démonickou povahu bytostí přicházejících ze sfér astrálního světa, které si hrají nejen na mimozemšťany, ale někdy též na bohy a stvořitele nás lidí a našeho vesmíru atd.. Nás klamou a sami se topí ve lžích. Astrální projekce a částečné materializace pak mají potvrdit pravdivost jejich sdělení. Kdyby byli hmotné povahy, nebylo by jim třeba kontaktovat se pomocí telepatie a spiritistických pomůcek jako nějací zbloudilí duchové...

V jednom svém prorockém vidění vizionářka a stigmatička Anna Kateřina Emmerichová (1774 - 1824) viděla, že právě démoni dokážou dělat různé fígle jako tzv. mimozemšťané, aby lidi odvedli od Podstaty. Z Ježíše i Marie udělali mimozemšťany, z Eliáše rovněž, o archandělech a andělech nemluvě.

Již tehdy si temní připravovali půdu pro své budoucí působení...

P.S.
Neví někdo v kterém spisu od Emmerichové je to popsáno?

Bojová formácia.

(Kybernaut, 20. 4. 2011 17:32)

Podobnú bojovú formáciu v tvare písmena "Y" majú aj naše pozemské vojenské lietadlá: http://www.mindef.gov.sg/content/imindef/publications/cyberpioneer/news/2010/december/08dec10_news/_jcr_content/imindefParsSub/textimage/image.img.png.

Re: Bojová formácia.

(Pitrýs, 26. 4. 2011 14:01)

No jo, ale v noci?? Nevím zda by se jim to podařilo udržet, neznám současné možnosti navigační techniky.

Kríž typu "T" versus "Y".

(Kybernaut, 28. 4. 2011 0:26)

Také lietadlá zvyčajne pilotujú tí najlepší piloti, nemal by byť pre nich problém aj po slepiačky pekne rovno letieť v hocijakej formácii. A taká vyspelá tajná technika má už aj kadejaké automatiky, že to už letí samo. Mám v PC starší, ale dobrý simulátor Raptora F-22 (TAW) a to lietadlo letí aj samé. Samé to vzlietne, pristane, natankuje za letu a všeličo to robí samo, automaticky (má to umelú inteligenciu) a ja ako pilot sa tam aj veľa krát nudím a cítim sa tam byť aj tak trochu zbytočný. Preto som už dopredu tvrdil, že za chvíľu budú aj bezpilotné robotické lietadlá na diaľkové ovládanie. A už aj sú také. No ale máš asi pravdu, Pitrýs, ani mne sa nezdá, že to bolo niečo zo Zeme, lebo ma napadá aj iné vysvetlenie. Už odjakživa v dávnej minulosti sa týmto veciam vravelo tak, že sú to veci od Boha. Mysleli si, že sú to Božie zjavenia, zázraky a tak podobne. Možno je to pravda, lebo sa tvrdí, že mimozemšťania sú anjeli, bohovia a tak podobne. Veď aj pán Däniken by vám o tom vedel hodiny rozprávať. A keď som si pozrel tie nové dve fotky, tak ma tam upútala nad stromami budova s krížom na vrchole. Potom hneď aj na mape (http://maps.google.sk/) som si vďaka súradniciam pozrel aj to, že kde to letelo a bol som prekvapený, lebo to asi letelo nad kostolom Panny Márie, Pomocnice kresťanov. A to ma veru prekvapilo, lebo akurát nedávno som dočítal tieto vynikajúce knihy: http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&uQ=Emmerichovej. Šokovalo ma to, že podľa videní Nemeckej vizionárky a stigmatičky, sestry Anny Kataríny Emmerichovej mal kríž, na ktorom bol Ježiš Kristus ukrižovaný, nie klasický, nám všeobecne známy a Cirkvou predstavovaný tvar "T" ale "Y". A tie neznáme lietajúce objekty boli zoradené do tvaru písmena "Y" a letelo to nad kostolom, kde bol kríž s tvarom "T". Akoby nám to chcelo povedať, že "pozor, chlapci a dievčatá, ten Ježišov kríž nemal tvar T ale Y" ! Nebolo to niečo skutočne od Boha, neukázali nám napríklad anjeli, alebo nejaké vyššie vyvinuté bytosti ako naši učitelia z vesmíru, že ten tvar "Y" je pravdivejší ako tvar "T" ? Veď prečo by také veľké "Y" letelo nad kostolom, kde je menej správnejší tvar kríža "T" ? Mám proste ten pocit, že nám (a hlavne svedkom) tých sedem objektov vo formácii "Y" tak inteligentne a nenápadne naznačilo, že ten tvar "Y" ako to aj Anna videla, je ako tvar Ježišovho kríža správnejší. Ja tej Emmerichovej verím, lebo mnoho vecí od nej sa aj potvrdilo a aj hmatateľne a neodškriepiteľne sa dokázalo, že jej videnia boli pravdivé. Podľa jej výpovedí sa napríklad našiel sa aj dom v Turecku pri Efeze, kde žila a zomrela Panna Mária a aj iné informácie z jej videní sa potvrdili ako správne a pravdivé a sestru Annu Katarínu považujem za dôveryhodnú a každému odporúčam od nej čerpať informácie. Dávam ti za pravdu Pitrýs, pozemské lietadlá môžeme vylúčiť.

Re: Bojová formácia.

(Pitrýs, 26. 4. 2011 14:01)

No jo, ale v noci?? Nevím zda by se jim to podařilo udržet, neznám současné možnosti navigační techniky.

Vyska?

(MaTo, 17. 4. 2011 13:49)

Zaujimalo by mna, ako svedok vo tme stanovil vysku.

Re: Vyska?

(Pitrýs, 26. 4. 2011 13:58)

Podle mého názoru je to nemožné a tak svěděk výšku neurčil, ale naprosto naslepo tipl. V každém hlášení beru údaje o výšce jen jako víceméně smyšlený údaj.

vojenske lietadlo

(rebyctuan, 11. 4. 2011 3:22)

tak taketo nieco az velmi podobajuce sa tomuto opisu, letiace tiez nizko a podobneho vzhladu a so skakavym pohybom som uz par krat videl. Podla vsetkeho sa jedna o vojenske lietadlo. Nemaju letove hladiny ako bezne lietadla, letiet moze nizko z viacerych dovodov, hlavne preto aby neuputaval radary. Cim leti nizsie, tym tazsie ho radar zachyti. Skakavy pohyb je opticky klam sposobeny pulzovanim svetla. Nakolko leti nizko sa teda zda, ze leti rychlo. Kedze to nebude celkom obycajne lietadlo, zrejme maju piloti rezim lietat s tymito lietadlami nepozorovane a to je presne tak ako tu bolo opisane. Lietadlo bude zrejme aj tmavej/ciernej farby a urcene pre nocne lety. Neleti nadzvukovo, ale konvencnou rychlostou, pri ktorej nesposobuje prilisny hluk. Byvam blizko ILS/VOR navigacneho majaku pre lietadla a v noci, najmä v nizkej vyske som uz videl preletiet ponad nas barak kadeco. Niekedy su to tazke, velke a hlucne lietadla, ze ma to prebudi a trasu sa mi salky v izbe a niekedy su to zas taketo az prilis zvlastne lietajuce stroje.

Re: vojenske lietadlo

(Pitrýs, 26. 4. 2011 13:55)

Kolegové ze slovenska nás nakonec na ty letadla "ukecají". No, možné to je, ale stále mně tam nesedí ten cinkavý zvuk. Asi proto, že nemám tu zkušenost s tichým letadlem.

Re: Re: vojenske lietadlo

(Pitrýs, 26. 4. 2011 13:56)

Slovenska malé s, kapek jsem se překlepl.Sorry

UFO versus IFO

(Kybernaut, 6. 4. 2011 22:23)

Neviem čo to mohlo byť. Možno to boli nejaké tajné pozemské lietadlá, veď sa pozrite na toto nové Americké lietadlo, ktoré vraj vystriedalo SR-71 Blackbird: http://th06.deviantart.net/fs71/PRE/f/2009/365/6/0/Lockheed__FA_70B_Panther_2_by_bagera3005.png. No nevyzerá to ako zo sci-fi filmu "Stealth" ? Nie je krásne ? Je vraj dvojnásobne rýchlejšie, Mach=8. Nemá už konvečné prúdové motory (tie nemal už ani spomenutý Čierny vták SR-71), používa motory idúce na vodík a volajú sa ako RAMJET alebo SCRAMJET. A verím tomu, že schovávajú aj iné, lepšie lietadlá, ktoré ešte viac vyrážajú dych. Tie dve posledné lietajúce objekty mali možno nejakú poruchu, preto sa tak tackali a možno potrebovali rýchlo núdzovo pristáť. A možno dokážu byť aj opticky neviditeľné, preto svedkovia počuli ich zvuky ale samotné objekty, ktoré tie zvuky vydávali, už nie. To je zaujímavé, že neviditeľné vedia byť ale že by nedokázali byť zároveň aj nepočuteľné ? Tak to je čudné. Buď to tak urobili naschvál na demonštráciu vyspelosti svojej techniky alebo tie stroje mali isté nedokonalosti a to nepriamo môže nasvedčovať, že sa jednalo o tajné pozemské lietadlá. Aký význam má potom tá neviditeľnosť, keď to robí taký rámus ? Asi musia ešte popracovať na tých antigravitačných motoroch, veď im to vrčí ako nejaký tragač a neviditeľnosť im je kvôli tomu skoro na nič.

Re: UFO versus IFO

(Pitrýs, 26. 4. 2011 13:53)

Takjsem se podíval na ty nákresy. Mohlo by to být ono, ale stále se mi to nepozdává...

RE:Petr

(Pitrýs, 21. 3. 2011 13:00)

Ozval jsem se na kontakt, doufám že se setkáme. Podobnost s případem Vámi popsaným zatím nechávám bez komentáře.

podobnost

(Petr, 21. 3. 2011 11:02)

Zdravím hledal jsem na googlu podobné světla co jsem viděl ale nic jsem nenašel až teď tento článek http://www.projektzare.cz/vse-o-ufo/nej-pripady-ufo/tajemne-deltaplany/ který je hoooodně podobný tomu co se stalo mě (poslední nákres na stránkách) a taky popisuje skákavý (cukavý) pohyb

RE:Kristina

(Pitrýs, 20. 3. 2011 8:22)

Také tiše závidím....

To zní zajímavě!

(Kristina, 16. 3. 2011 8:56)

Ale zní to dost zajímavě!A to schválně vozím sebou v autě foťák,kdyby náhodou,protože často projíždím osamocenými místy,lesem atd.Tak se těším,že něco takového potká i mě a nic!To má někdo štěstí!

zatím

(Pitrýs, 13. 3. 2011 22:10)

není nic ověřeno. Z pozorovatelem jsem v kontaktu, budu zde průběžně doplňovat další údaje.