Jdi na obsah Jdi na menu
 


Případ Praha - Říčany

28. 9. 2010
Dotazník UFO klubu Zlín o pozorování neznámého létajícího objektu /UFO/.
Vážený pozorovateli, prosím tímto o vyplnění stručného dotazníku. Pokud jste pozoroval/a/ objekt i se svědky, bylo by výborné, kdyby i oni tento dotazník vyplnili, ale každý zvlášť. Je to proto, že každý člověk může pozorovanou věc vidět jinak.
Za Váš čas Vám budeme všichni velmi vděčni. Dotazník odešlete zpět na mail vedoucího klubu pika@ufo.cz, nebo poštou na adresu Petr Pika Mostní 975 Zlín. V případě jakýchkoli nejasností mne kontaktujte na Vodafone:775 043 857
T-Mobile:604 782 268, E-mail:pika@ufo.cz, QIP:282 033 624, Skype:pitrys50.
Pokud o nás chcete vědět více, pak se podívejte na naše stránky www.ufoklubzlin.estranky.cz.
------------------------------------------------------------------------------------
·                    Datum a čas pozorování: kolem roku 2000 (bohužel si přesný čas nepamatuji)
 
 
·                    Místo pozorování/Město a pak přesná lokalizace/: Říčany; blízko ozdravovny Olivovna, u silnice a louky, která vede k lesu
 
 
·                    Tvar a počet předmětů: tvar oválný, jako prodloužený, hluboký klobouk, s rovným spodním, uzavřeným okrajem, hladký povrch, tmavošedivé barvy. Dva malé, kulaté otvory v horní části- zevnitř osvětlené. Nalevo od předmětu se také nad kapotou, ve stejné výšce vznášelo a koulelo ve vzduchu dopředu a dozadu malé, kulaté, zelené světlo. Předměty 2.
 
 
·                    Barva/y/ předmětu/ů/: tmavošedivá, kromě žlutých světel. Kulaté světlo barvy svítivě zelené, ohraničené barvy, jako malý míč.
 
 
·                    Úhel pozorování /nad hlavou 90° v rovině očí 0°/: v rovině očí, 90°, nalevo od okna, vzdálenost cca 20 m od okna k silnici a autu.
 
 
·                    Velikost předmětu /srovnejte např. s měsícem nebo dlaní/: velikost asi jako u spodní oválné části starších typů venkovních, pouličních lamp. Zelené, kulaté světlo ve velikosti kol. 10 cm.
 
 
·                    Směr letu předmětu dle světových stran /odkud a kam/: předměty už tam byly, vznášely se asi 10 cm nad autem.
 
 
·                    Způsob objevení předmětu: po otevření okna jsem si jich všimla, jak visí nad zaparkovaným autem, blízko louky.
 
 
·                    Způsob zmizení předmětu: nevím. Nechápu proč, ale zavřela jsem prostě okno, a šla spát, na nic jsem v tu chvíli nemyslela, jako bych měla vyprázdněnou mysl. Jen jsem měla zvláštní pocit po těle.
 
 
·                    Způsob pozorování /dalekohled, pouhým okem, kamera atp./: pouhým okem.
 
 
·                    Výška letu předmětu /odhadem/:   ----
 
 
·                    Délka letu/pozorování/: délku pozorování nemohu určit, neměla jsem hodinky a nic mě bohužel při pozorování nenapadlo, ani se podívat na čas. Mohlo to být možná čtvrt hodiny, možná půl hodiny, nevím to jistě.
 
 
·                    Způsob pohybu předmětu: větší předmět visel nehybně nad kapotou auta, zelená koule nalevo se jakoby rolovala ve vzduchu sem a tam. Směrem ode mne a ke mně.
 
 
·                    Zvuky předmětu: žádné.
 
 
·                    Počasí v době pozorování: stabilní a bezvětrné.
 
 
·                    Vaše pocity při pozorování: na nic jsem nemyslela a nenapadlo mě tedy někoho přivolat, ale strach jsem neměla, nebyl k němu důvod. (Na krvelačné scifi snímky se nedívám J.) Možná jsem si hned neuvědomila, na co se to dívám. Při zavírání okna jen zvláštní pocit po těle.
 
 
·                    Jiné doprovodné jevy: to zelené kulaté světlo, zvláštně se rolující se vzduchu.
 
 
·                    Počet svědků, /ženy a děti do 15 let zvlášť/: jen já.
 
 
·                    Popište, prosím, přesně, jak k celé události došlo. Pokud zvládnete, připojte náčrtek pro lepší představu.
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
    Obrazek
 
Nejprve jsem si myslela, že si ze mne někdo vystřelil, protože jsem se s něčím takovým v životě nesetkala. Ta věc se prostě vznášela a ta dvě žlutá světla, jako by byla upřená mým směrem. Nenapadlo mě bohužel někoho zavolat. Ta věc se nehýbala, bylo naprosté ticho a v okolí nebyl žádný pohyb. To je vše, co jsem si dlouhá léta pamatovala.
Když jsem si o tom po letech s mámou znovu povídala, řekla mi na konci jedno – ty jsi mi ale povídala o "klobouku" a ještě o takovém zeleném světle, které se vznášelo u té věci ve vzduchu! Já jsem na to nějak zapomněla a jak mi tu kouli máma připomněla, tak se mi ten obraz vrátil. A vzpomněla jsem si, že se koule vznášela nalevo od té věci, ještě nad kapotou auta a jakoby se rolovala, kutálela ve vzduchu, sem a tam. Škoda, že jsem nezavolala mámu a tetku. Ale mě v tu chvíli nic nenapadlo, jako bych měla vyprázdněnou mysl. Nenapadlo mě nic říct, na cokoliv myslet, nebo se hýbat. Ale ani jsem neměla důvod k panice nebo strachu. Na scifi filmy se nedívám, protože si myslím, že s realitou, ani s tou jemnou nemají nic společného. Prostě jsem po pár minutách zavřela okno a šla spát. Jen jsem měla zvláštní pocit po těle. Není mi to jasné, ale šla jsem si jednoduše lehnout. Kolik bylo hodin nevím. Ta věc nevydala jako živá. To je vše.
******************************************************
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář