Jdi na obsah Jdi na menu
 


UFO pozorováno ze Zlína

23. 7. 2012

Dotazník UFO klubu Zlín o pozorování neznámého létajícího objektu /UFO/.

Vážený pozorovateli, prosím tímto o vyplnění stručného dotazníku. Pokud jste pozoroval/a/ objekt i se svědky, bylo by výborné, kdyby i oni tento dotazník vyplnili, ale každý zvlášť. Je to proto, že každý člověk může pozorovanou věc vidět jinak.

Za Váš čas Vám budeme všichni velmi vděčni. Dotazník odešlete zpět na mail vedoucího klubu pika@ufo.cz, nebo poštou na adresu Petr Pika Mostní 975 Zlín. V případě jakýchkoli nejasností mne kontaktujte na Vodafone:775 043 857

T-Mobile:604 782 268, E-mail:pika@ufo.cz, QIP:282 033 624, Skype:pitrys50.

Pokud o nás chcete vědět více, pak se podívejte na naše stránky www.ufoklubzlin.estranky.cz.

(Dotazník vychází z dotazníku projektu Záře a je skoro stejný)

------------------------------------------------------------------------------------

·                    Datum a čas pozorování:22.7.2012-23:21 SLČ

 

·                    Místo pozorování/Město a pak přesná lokalizace/:Zlín, Mostní 975 (49°13'6.402"N, 17°39'7.149"E) 

 

·                    Tvar předmětu (ů):bod 

 

·                    Počet předmětů:1 

 

·                    Barva/y/ předmětu(ů):žlutá 

 

·                    Úhel pozorování /nad hlavou 90° v rovině očí 0°/:30 

 

·                    Zdánlivá velikost předmětu /srovnejte např. s měsícem nebo dlaní/:1-2 mm 

 

·                    Směr letu předmětu dle světových stran /odkud a kam/:jih-sever 

 

·                    Způsob objevení předmětu (ů):rozsvícením 

 

·                    Způsob zmizení předmětu (ů):zhasnutím 

 

·                    Způsob pozorování /dalekohled, pouhým okem, kamera atp:okem 

 

·                    Výška letu /odhadem/:nevím 

 

·                    Délka letu/pozorování/:2-3 sec 

 

·                    Způsob pohybu předmětu/přímý let, kličkování/:přímý let 

 

·                    Zvuky předmětu:ne 

 

·                    Počasí v době pozorování:jasno, bez mráčku 

 

·                    Vaše pocity při pozorování: zvědavost 

 

·                    Jiné doprovodné jevy:ne 

 

·                    Počet svědků, /ženy a děti do 15 let zvlášť/:ne 

 

·                    Popište, prosím, přesně, jak k celé události došlo. Pokud zvládnete, připojte náčrtek pro lepší představu.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Při pozorování Arcturu se vpravo od něj objevil žlutý bod, magnitudu bych tipl tak -3 a pak -5. Bod se rozzářil a za stálého záření (mag -3) se posunoval doprava, kde posléze zjasněl (mag -5). Zjasnění trvalo zhruba půl sekundy. Věc zachovala přímý směr a asi po půl sekundě opět zjasnila, zase na stejnou dobu, opět se to vrátilo k původnímu stavu a pak náhle zhaslo. Směr letu ke hvězdě Dubhe. 

Takto bych graficky znázornil průběh letu. Přičemž čárky jsou mag -3 a hvězdy mag -5. Délka graf. znázornění odpovídá i délce zdánlivého posunu po obloze z mého stanoviště. Tedy asi 2 – 3cm. 

---***---***- 

Mohl bych to přirovnat/skutečně jen zhruba/jako byste za naprosté tmy koukali na horu kde je cesta a tam jelo auto bez světel. Najednou by řidič rozsvítil nějaké menší světlo, třeba v kabině a pak nějaký velký reflektor, tento pak zhasnul, opět rozsvítil, pak zhasnul, ujel kousek a zhasnul světlo úplně a dál pokračoval v naprosté tmě. Tolik pro snadnější představu.  

Ještě bych rád podotknul, že na noční oblohu koukám každý večer, noc co noc a poznám letadla, družice, záblesky iridia, nebo tzv. lampionky štěstí. Domnívám se, že nešlo ani o jeden z těchto jevů. Družice nemůže zvýšit bez příčiny magnitudu. Nemůže se z ničeho nic „rozsvítit“ a bez příčiny „zhasnout“. K tomu by mohlo dojít pouze při mracích na nebi, ovšem ty tam nebyly, šlo slabě vidět ostatní hvězdy. Také už jsem slyšel, že to byl lampion. Jak se mohl sám od sebe rozsvítit tak vysoko?? Musel bych jej vidět dříve. 

+++++++++++++++++++++++++++

Uvítám Vaše komentáře a návrhy co to mohlo být.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podobné...

(Petr, 23. 7. 2012 22:26)

Moje vlastní pozorování: http://www.alef-investigation.cz/?mn_post=45
Takže na vaši otázku odpovím tou mojí.

Re: Podobné...

(Pitrýs, 24. 7. 2012 10:25)

Také jsem na to myslel, ale družice se nerozsvítí sama od sebe, nemá vlastní zdroj světla. Ani neumí zvýšit magnitudu. Natož pak zničeho nic zhasnout. Snad jen že by měla nepravidelný tvar a prováděl natáčecí manévr?? Jenže pokud vím, žádná družice nedosahuje magnitudy udávané pozorovatelem. Ale jako nápad to beru appopřemýšlím nad ním. Díky za link. Super stránky.

Re: Re: Podobné...

(Petr, 24. 7. 2012 18:59)

Družice od dob sputnika udělaly pochopitelně pokrok. Je jasný, že jejich povrch je díky solárním panelům a bůhví čeho značně členitý a nepravidelný. A tak jak se družice po své dráze valí a otáčí, odráží nerovnoměrně světlo v intervalu otáček. V určitém úhlu může odrážet minimum. Jenomže, není nejmenší šance, jak získat důkaz, proto zůstanou naše pozorování ve "škatulce" UFO. Bez ohledu na to, co si kdo o původu jevu myslí. Ad.2 děkuji :)

Re: Re: Re: Podobné...

(Pitrýs, 25. 7. 2012 7:35)

1) Hm, asi to opravdu byla družice, mohla být natočena tak, že neodrážela sluneční světlo, pak provedla manévr a opět se natočila tak, že nic neodrážela. Jen mi nejde do hlavy ta svítivost. Chvíli silnější než ISS. 2)Není zač.

Re: Re: Re: Podobné...

(Kristina, 23. 11. 2012 19:48)

Je to možné,že může družice odrážet světlo a tím jakoby problikávat,ale myslím si,že z takové vzdálenosti to blikání my nevidíme!Pozoruji je často,pohybují se po určené dráze v určité vzdálenosti,sem tam se může zdát,že se jakoby ztratí,protože vedle družice, z našeho pohledu je nespočet hvězd ze stejnou optickou světelností a je zřejmé,že naše oko nedokáže udržet déletrvající tempo jak svítící družice,tak jejího pohybu a to nejen jejího!Zkrátka,náš mozek funguje na jiné bázi a proto se zdají být věci takové,jaké nejsou.

Re: Re: Podobné...

(Kristina, 26. 11. 2012 18:50)

Hele Péťo,nezapomeň na to,kde se družice nachází...V kosmickém prostoru,kde je sluneční záření nejen silnější,ale fotony mají větší průnik. K nám se taková salva nedostane.Takže družice nemusí mít svůj vlastní zdroj světla - světlo se od ní přirozeně při manévrech odráží a proto si my na Zemi myslíme,že vidíme UFO.

Re: Re: Re: Podobné...

(Pirýs, 26. 11. 2012 19:39)

Jasně.

Shodné pozorování

(Katka, 14. 11. 2012 18:46)

Dobrý den,
osobně si nemyslím, že by šlo o družici - nebe pozoruji ve Zlíně také často a družici rozhodně poznám. Moje pozorování je naprosto identické, viděla jsem to už 2x, pokaždé v jinou dobu (jednou cca 18.15, podruhé cca 22.35), jiný den (jednou to bylo pondělí v září, podruhé čtvrtek teď v listopadu), a jiné části nebe (jednou to bylo směr západ - sever, podruhé východ - jih). Podruhé musím říct, že jsem to viděla nejprve žluté, pak cca 10 sekund naprosto jasné bílé světlo, které poté opět zežloutlo a postupně se jakoby ztrácelo ve výšce - podotýkám, že lampión to nebyl). Zvuk žádný, nebe bez oblačnosti, žádné letadlo v dohledu mraky teprve přicházely ze západu. Skutečně by mě zajímalo co to doopravdy bylo a možná i kdo to vlastní:-)

Re: Shodné pozorování

(Pitrýs, 21. 11. 2012 12:27)

Děkuji za názor.

C

(Vladimír Meduna, 23. 7. 2012 19:39)

Velmi zajímavé. Pochopitelně se opět nabídly lampiony, ale pán zcela evidentně ví o čem mluví. Působí velmi rozumně. Pokud tvrdí, že by lampion poznal a že nebyly mraky (což mne nejprve taky napadlo), tak mu to zkrátka věřím. A jelikož žádné jiné nápady nemám (kromě letadla a družice, které však pán také vyloučil), nezbývá mi než hodnotit jako C.